Send iMessage to my iPhone bruuuhh

Text from your iPhone directly to my iPhone

5 Haziran 2017’deki Apple WWDC 2017 konferansında #iOS11 tanıtımını izlediniz ve Eylüldeki son sürümün dağıtımı öncesi yeni keyifli özellikleri denemek istediniz. Bu test sürümlerini kuran birçok kişi gibi çeşitli hatalarla karşılaştıktan sonra büyük ihtimalle birkaç gün içinde alıştığınız kararlı sürüme geri dönmek isteyeceksiniz.

Buraya kadar her şey tamam. Ancak iOS 10’a dönerken öngörülemeyen bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Üstteki tweet ile Sami’nin yaşadığı sorundan haberdar oldum. iOS10’a zaten yakın zamanda dönecekken, belki bir çözüm bulabilirim umuduyla -biraz da aynı sorunu ben de yaşayacak mıyım merakıyla- bugün iOS10’a geri dönmek istedim. Diğer herkesteki gibi kurtarma kipinde takılı kaldı ve aşağıdaki mesaj iTunes’ta belirdi.

 

Restore veya Update — iOS11’den iOS10’a dönüşte her iki komutla da alınan hata.

iOS 11 halka açık beta (Public Beta)’dan veya geliştirici beta’dan iOS 10.3.2’ye nasıl dönülür?

1- iOS cihazınızı kurtarma kipine alın. Kurtarma kipine nasıl erişilir buradan okuyabilirsiniz. (Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen bu kipte takılı kaldınız)

2- Buradan cihazınızın modeline uygun olan 10.3.3 beta sürümünü indirin.

3- iTunes aracılığıyla geri yükleme (restore) yapın. Geri yükle tuşuna tıklarken Windows kullanıyorsanız shift, Mac kullanıyorsanız alt-option tuşlarına basılı tutun. Açılan pencerede 2. adımda indirdiğiniz iOS 10.3.3 beta dosyasını seçip ilerleyin.

4- Cihazınız 10.3.3 beta sürümle açıldığında 10.3.2 kararlı sürüme de aynı şekilde geri dönebilirsiniz.

Karşılaşacağınız sorunlar için aşağıdan yorum yazarak veya Twitter’dan mention göndererek yardım isteyebilirsiniz.